Menu Link (Field) (8.x-1.0-alpha1) - en to pt translation catalogue (18 entries)

en: Title
pt: Título

en: Value
pt: Valor

en: Description
pt: Descrição

en: Weight
pt: Peso

en: Parent
pt: Superior

en: Parent item
pt: Item superior

en: Menu link
pt: Link de menu

en: Menu settings
pt: Configurações do menu

en: Default value
pt: Valor padrão

en: Menu link title
pt: Título do link do menu

en: Menu name
pt: Nome do menu

en: Not in menu
pt: Fora do menu

en: Text format
pt: Formato de texto

en: Field types
pt: Tipos de campo

en: Provide a menu link
pt: Disponibilizar um link no menu

en: Available menus
pt: Menus disponiveis

en: Shown when hovering over the menu link.
pt: Exibida quando o mouse passar sobre o link de menu.

en: Menu links with lower weights are displayed before links with higher weights.
pt: Links de menu com pesos mais baixos são exibidos antes dos links com pesos maiores.
