Menu Link (Field) (8.x-1.0-alpha2) - en to pl translation catalogue (18 entries)

en: Title
pl: Tytuł

en: Value
pl: Wartość

en: Description
pl: Opis

en: Weight
pl: Waga

en: Parent
pl: Nadrzędny

en: Parent item
pl: Element nadrzędny

en: Menu link
pl: Pozycja w menu

en: Menu settings
pl: Ustawienia menu

en: Default value
pl: Wartość domyślna

en: Menu link title
pl: Tytuł odnośnika menu

en: Menu name
pl: Nazwa menu

en: Not in menu
pl: Nie ma w menu

en: Text format
pl: Format tekstu

en: Field types
pl: Typy pól

en: Provide a menu link
pl: Udostępnij odnośnik w menu

en: Available menus
pl: Dostępne menu

en: Shown when hovering over the menu link.
pl: Pokazuj, gdy użytkownik umieści kursor nad odnośnikiem w menu.

en: Menu links with lower weights are displayed before links with higher weights.
pl: Linki z mniejszą wagą będą w menu wyświetlane przed cięższymi.
