Config menu link (8.x-1.0-alpha4) - en to fa translation catalogue (20 entries)

en: Title
fa: عنوان

en: Description
fa: شرح

en: Enabled
fa: فعال

en: Weight
fa: وزن

en: Link
fa: واصلی

en: Parent
fa: والد

en: View
fa: مشاهده

en: Menu
fa: قائم

en: ID
fa: هویت

en: Options
fa: گزینه‌ها

en: Expanded
fa: گسترده

en: Menu name
fa: نام قائم

en: Link path
fa: آدرس واصلی

en: Menu links that are not enabled will not be listed in any menu.
fa: واصلهای قائمیی که فعال نباشند در هیچ قائمیی ظاهر نخواهد شد.

en: Show as expanded
fa: نمایش به صورت باز

en: If selected and this menu link has children, the menu will always appear expanded.
fa: در صورت انتخاب، اگر این واصلی قائم زیرشاخه داشته باشد، قائم همیشه به صورت گسترده نمایش می‌یابد.

en: Parent link
fa: واصلی والد

en: Edit menu link
fa: تدوین واصلی قائم

en: Shown when hovering over the menu link.
fa: هنگامی که موس بر روی واصلی قائم قرار می‌گیرد نمایش داده می‌شود.

en: Route name
fa: نام مسیر
