Config menu link (8.x-1.0-alpha4) - en to sv translation catalogue (28 entries)

en: Title
sv: Titel

en: Description
sv: Beskrivning

en: Enabled
sv: Aktiverad

en: Weight
sv: Vikt

en: Link
sv: Länk

en: Parent
sv: Ovanliggande

en: View
sv: Visa

en: Menu
sv: Meny

en: Options
sv: Alternativ

en: Expanded
sv: Utfällt

en: The menu system stores system paths only, but will use the URL alias for display. %link_path has been stored as %normal_path
sv: Menysystemet lagrar enbart systemsökvägar, men kommer att använda URL-aliaset för visning. %link_path har lagrats som %normal_path

en: The path '@link_path' is either invalid or you do not have access to it.
sv: Sökvägen "@link_path" är antingen ogiltig eller så har du inte behörighet till den.

en: There was an error saving the menu link.
sv: Det uppstod ett fel vid sparande av menylänken.

en: Menu name
sv: Menynamn

en: Link path
sv: Sökväg för länk

en: The path for this menu link. This can be an internal Drupal path such as %add-node or an external URL such as %drupal. Enter %front to link to the front page.
sv: Sökvägen till denna menylänk. Detta kan vara en intern sökväg i Drupal såsom %add-node eller en extern länk som %drupal. Ange %front för att länka till startsidan.

en: Menu links that are not enabled will not be listed in any menu.
sv: Menylänkar som inte är aktiverade kommer inte att visas i någon meny.

en: Show as expanded
sv: Visa som utfälld

en: If selected and this menu link has children, the menu will always appear expanded.
sv: Om detta väljs och det finns underliggande menylänkar kommer det alltid att vara utfällt.

en: Parent link
sv: Ovanliggande länk

en: Edit menu link
sv: Redigera menylänk

en: Shown when hovering over the menu link.
sv: Visas när man för musmarkören över menylänken.

en: The menu link has been saved.
sv: Menylänken har sparats.

en: Route name
sv: Namn på rutt

en: Enable menu link
sv: Aktivera menylänk

en: Edit menu link %title
sv: Redigera menylänk %title

en: The maximum depth for a link and all its children is fixed. Some menu links may not be available as parents if selecting them would exceed this limit.
sv: Det maximala djupet för en länk och alla dess underordnade är fast. Vissa menylänkar kanske inte är tillgängliga som ovanliggande val om valet av dem skulle överskrida denna gräns.

en: Link weight among links in the same menu at the same depth. In the menu, the links with high weight will sink and links with a low weight will be positioned nearer the top.
sv: Länkvikt mellan länkar i samma meny på samma djup. I menyn kommer länkarna med hög vikt att sjunka och länkar med låg vikt kommer att placeras närmare toppen.
