Menu Link Config (8.x-1.0-alpha5) - en to he translation catalogue (27 entries)

en: Title
he: כותרת

en: Description
he: תיאור

en: Enabled
he: מופעל

en: Weight
he: משקל

en: Link
he: קישור

en: Parent
he: אב

en: View
he: צפיה

en: Menu
he: תפריט

en: Options
he: אפשרויות

en: Expanded
he: מורחב

en: The menu system stores system paths only, but will use the URL alias for display. %link_path has been stored as %normal_path
he: מערכת התפריטים מאחסנת רק נתיבים, אם תשתמש בכינוי כתובת ה-URL לתצוגה. %link_path אוחסן כ-%normal_path

en: The path '@link_path' is either invalid or you do not have access to it.
he: הנתיב '@link_path' אינו חוקי או שאין לך גישה אליו.

en: There was an error saving the menu link.
he: ארעה שגיאה בשמירת קישור התפריט.

en: Menu name
he: שם תפריט

en: About
he: אודות

en: Link path
he: נתיב הקישור

en: The path for this menu link. This can be an internal Drupal path such as %add-node or an external URL such as %drupal. Enter %front to link to the front page.
he: המיקום אליו יוביל קישור זה. יכול להיות קישור פנימי של דרופל כמו %add-node או קישור לכתובת URL חיצונית כמו %drupal. הזינו %front לקישור לעמוד הבית.

en: Menu links that are not enabled will not be listed in any menu.
he: קישורים שאינם זמינים לא יוצגו בשום תפריט.

en: Show as expanded
he: להציג כמורחב

en: If selected and this menu link has children, the menu will always appear expanded.
he: אם סומן ולקישור זה יש ילדים, התפריט יוצג תמיד מורחב.

en: Parent link
he: קישור אב

en: Edit menu link
he: עריכת קישור תפריט

en: Shown when hovering over the menu link.
he: יוצג במעבר עכבר על הקישור בתפריט.

en: The menu link has been saved.
he: קישור התפריט נשמר.

en: Edit menu link %title
he: עריכת קישור התפריט %title

en: The maximum depth for a link and all its children is fixed. Some menu links may not be available as parents if selecting them would exceed this limit.
he: העומק המרבי לקישור תפריט ולקישורים שמתחתיו קבוע. ייתכן שקישורים מסוימים בתפריט לא יופיעו אם הקישור או הקישורים שמתחתיו חורגים ממגבלה זו.

en: Link weight among links in the same menu at the same depth. In the menu, the links with high weight will sink and links with a low weight will be positioned nearer the top.
he: משקל הקישור בין הקישורים באותה רמת תפריט. הקישורים עם משקל גבוה "ישקעו" וקישורים עם משקל נמוך יהיה "יצופו" ויופיעו לפניהם.
