Menu Link Config (8.x-1.0-alpha9) - en to kk translation catalogue (13 entries)

en: Title
kk: Атауы

en: Description
kk: Сипаттама

en: Enabled
kk: Қосылған

en: Weight
kk: Салмағы

en: Link
kk: Сілтеме

en: Parent
kk: Ата-ана

en: View
kk: Қарау

en: Menu
kk: Мәзір

en: Expanded
kk: Кеңейтілген

en: The menu system stores system paths only, but will use the URL alias for display. %link_path has been stored as %normal_path
kk: Мәзірлер жүйесі тек жүйелік жолдарды сақтайды, бірақ URL-дің синонимдерін пайдаланады.%link_path жолы %normal_path болып сақталды.

en: There was an error saving the menu link.
kk: Мәзір сілтемесін сақтау кезіндегі қате.

en: Menu name
kk: Мәзір атауы

en: Edit menu link
kk: Меню сілтемесін өңдеу
