Menu Link Config (8.x-1.0-alpha9) - en to fi translation catalogue (28 entries)

en: Title
fi: Otsikko

en: Description
fi: Kuvaus

en: Enabled
fi: Käytössä

en: Weight
fi: Paino

en: Link
fi: Linkki

en: Parent
fi: Isäntä

en: View
fi: Näytä

en: Menu
fi: Valikko

en: Options
fi: Valinnat

en: Expanded
fi: Laajennettu

en: The menu system stores system paths only, but will use the URL alias for display. %link_path has been stored as %normal_path
fi: Valikkojärjestelmä tallentaa vain järjestelmäpolkujen osoitteet, näkyvä osoite haetaan URL-aliaksesta. %link_path tallennettiin muodossa %normal_path

en: The path '@link_path' is either invalid or you do not have access to it.
fi: Hakemistopolku '@link_path' on virheellinen tai pääsy siihen on kielletty.

en: There was an error saving the menu link.
fi: Valikon kohdan tallentaminen ei onnistunut.

en: Menu name
fi: Valikon nimi

en: About
fi: Tietoja

en: Link path
fi: Linkin polku

en: The path for this menu link. This can be an internal Drupal path such as %add-node or an external URL such as %drupal. Enter %front to link to the front page.
fi: Valikon linkin polku. Polku voi olla joko Drupalin sisäinen polku kuten %add-node tai ulkoinen osoite kuten %drupal. Syötä %front linkittääksesi etusivulle.

en: Menu links that are not enabled will not be listed in any menu.
fi: Käytöstä poistettuja valikkolinkkejä ei näytetä missään valikossa.

en: Show as expanded
fi: Näytä laajennettuna

en: If selected and this menu link has children, the menu will always appear expanded.
fi: Mikäli valittuna, valikot joilla on alivalikoita esitetään aina laajennettuina.

en: Parent link
fi: Isäntälinkki

en: Edit menu link
fi: Muokkaa valikkolinkkiä

en: Delete menu link
fi: Poista valikkolinkki

en: Shown when hovering over the menu link.
fi: Näytetään vietäessä hiirtä linkin yli.

en: The menu link has been saved.
fi: Valikkolinkki on tallennettu.

en: Route name
fi: Reitin nimi

en: Enable menu link
fi: Ota valikkolinkki käyttöön

en: Edit menu link %title
fi: Muokkaa valikkolinkkiä %title
