Menu Link Revisions (1.0.0) - en to da translation catalogue (37 entries)

en: Title
da: Titel

en: Delete
da: Slet

en: Operations
da: Handlinger

en: Author
da: Forfatter

en: Enabled
da: Aktiveret

en: Yes
da: Ja

en: No
da: Nej

en: Weight
da: Vægt

en: Label
da: Etiket

en: Preview
da: Gennemse

en: Notes
da: Noter

en: Unknown
da: Ukendt

en: Created
da: Oprettet

en: Expanded
da: Udvidet

en: Active
da: Aktiv

en: Custom
da: Tilpasset

en: Revisions
da: Versioner

en: Authored by
da: Skrevet af

en: Publishing options
da: Udgivelse

en: Create new revision
da: Opret ny version

en: Revert
da: Gendan

en: Revisions for %title
da: Versioner af %title

en: Revision
da: Version

en: Changed
da: Ændret

en: Menu name
da: Navn

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
da: Ønsker du at vende tilbage til versionen fra %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
da: Ønsker du at slette versionen fra %revision-date?

en: Machine name
da: Internt navn

en: Revision information
da: Versioner

en: Draft
da: Kladde

en: Copy of the revision from %date.
da: Kopi af versionen fra %date.

en: @type: reverted %title revision %revision.
da: @type: %title version %revision gendannet.

en: Deleted %title revision %revision.
da: %title version %revision slettet.

en: Current revision
da: Nuværende version

en: Revision log message
da: Logbesked

en: Briefly describe the changes you have made.
da: Giv en kort beskrivelse af dine ændringer.

en: @date by @username
da: @date af @username
