Menu Link Revisions (1.0.0) - en to pt translation catalogue (39 entries)

en: Title
pt: Título

en: Delete
pt: Apagar

en: Operations
pt: Operações

en: Author
pt: Autor

en: Enabled
pt: Habilitado

en: Yes
pt: Sim

en: No
pt: Não

en: Weight
pt: Peso

en: Label
pt: Rótulo

en: Preview
pt: Pré-visualizar

en: Notes
pt: Notas

en: Unknown
pt: Desconhecido

en: Created
pt: Criado

en: Expanded
pt: Expandido

en: Active
pt: Ativo

en: Custom
pt: Personalizado

en: Revisions
pt: Revisões

en: Authored by
pt: Escrito por

en: Publishing options
pt: Opções de publicação

en: Create new revision
pt: Criar nova revisão

en: Revert
pt: Reverter

en: Revisions for %title
pt: Revisões para %title

en: Revision
pt: Revisão

en: Changed
pt: Alterado

en: Menu name
pt: Nome do menu

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
pt: Você tem certeza que deseja reverter para a revisão de %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
pt: Você tem certeza que deseja apagar a revisão de %revision-date?

en: Machine name
pt: Nome de máquina

en: Revision information
pt: Informações da revisão

en: Draft
pt: Rascunho

en: Copy of the revision from %date.
pt: Copiar da revisão de %date.

en: @type: reverted %title revision %revision.
pt: @type: %title revertido para a revisão %revision.

en: Deleted %title revision %revision.
pt: A revisão %revision do post %title foi apagada.

en: Current revision
pt: Revisão atual

en: Revision log message
pt: Mensagem de registro de alterações

en: Briefly describe the changes you have made.
pt: Descreva resumidamente as mudanças feitas.

en: @date by @username
pt: @date por @username

en: Set as current revision
pt: Configurar como revisão atual

en: @language_name revisions for %title
pt: @language_name revisões para %title
