Menu Link Revisions (1.0.1) - en to fr translation catalogue (38 entries)

en: Title
fr: Titre

en: Delete
fr: Supprimer

en: Operations
fr: Actions

en: Author
fr: Auteur

en: Enabled
fr: Activé

en: Yes
fr: Oui

en: No
fr: Non

en: Weight
fr: Poids

en: Label
fr: Libellé

en: Preview
fr: Aperçu

en: ID
fr: Identifiant (ID)

en: Unknown
fr: Inconnu

en: Created
fr: Créé

en: Expanded
fr: Déplié

en: Custom
fr: Personnalisé

en: Revisions
fr: Versions

en: Authored by
fr: Écrit par

en: Create new revision
fr: Créer une nouvelle version

en: Revert
fr: Rétablir

en: Revisions for %title
fr: Versions de %title

en: Revision
fr: Version

en: Changed
fr: Modifié

en: Menu name
fr: Nom du menu

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
fr: Êtes-vous sûr(e) de vouloir rétablir la version du %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
fr: Êtes-vous sûr(e) de vouloir supprimer la version du %revision-date ?

en: Machine name
fr: Nom système

en: Delete revision
fr: Supprimer la révision

en: Revision information
fr: Informations sur les versions

en: Copy of the revision from %date.
fr: Copie de la version du %date.

en: @type: reverted %title revision %revision.
fr: @type : la version %revision de %title a été rétablie.

en: Deleted %title revision %revision.
fr: %title version %revision supprimé.

en: Current revision
fr: Version actuelle

en: Revision log message
fr: Message du journal de version

en: UUID
fr: Identifiant universel unique (UUID)

en: Briefly describe the changes you have made.
fr: Décrire brièvement les modifications apportées.

en: @date by @username
fr: @date par @username

en: Set as current revision
fr: Définir comme version actuelle

en: @language_name revisions for %title
fr: Version en @language_name pour %title
