Menu Link Revisions (1.0.1) - en to id translation catalogue (32 entries)

en: Title
id: Judul

en: Delete
id: Hapus

en: Operations
id: Operasi

en: Author
id: Penulis

en: Enabled
id: Aktif

en: Yes
id: Ya

en: No
id: Tidak

en: Weight
id: Bobot

en: Preview
id: Pratinjau

en: Unknown
id: Tak dikenal

en: Created
id: Dibuat

en: Expanded
id: Diluaskan

en: Custom
id: Tersuai

en: Revisions
id: Revisi

en: Authored by
id: Ditulis oleh

en: Create new revision
id: Buat revisi baru

en: Revert
id: Kembali

en: Revisions for %title
id: Revisi untuk %title

en: Revision
id: Revisi

en: Changed
id: Berubah

en: Menu name
id: Nama menu

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
id: Anda yakin ingin mengembalikan ke revisi %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
id: Anda yakin ingin menghapus revisi %revision-date?

en: Machine name
id: Nama mesin

en: Revision information
id: Informasi revisi

en: Copy of the revision from %date.
id: Salinan revisi dari %date.

en: @type: reverted %title revision %revision.
id: @type: mengembalikan %title ke revisi %revision.

en: Current revision
id: Revisi saat ini

en: Revision log message
id: Catatan revisi

en: Briefly describe the changes you have made.
id: Jelaskan secara singkat perubahan yang telah Anda buat.

en: @date by @username
id: @date oleh @username

en: Set as current revision
id: Tetapkan sebagai revisi saat ini
