Menu Link Revisions (1.0.1) - en to nl translation catalogue (36 entries)

en: Title
nl: Titel

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Operations
nl: Bewerkingen

en: Author
nl: Auteur

en: Enabled
nl: Ingeschakeld

en: Yes
nl: Ja

en: No
nl: Nee

en: Weight
nl: Gewicht

en: Preview
nl: Voorbeeldweergave

en: Notes
nl: Notities

en: Unknown
nl: Onbekend

en: Created
nl: Aangemaakt

en: Expanded
nl: Uitgeklapt

en: Custom
nl: Aangepast

en: Revisions
nl: Revisies

en: Authored by
nl: Geschreven door

en: Create new revision
nl: Nieuwe revisie aanmaken

en: Revert
nl: Terugzetten

en: Revisions for %title
nl: Revisies van %title

en: Revision
nl: Revisie

en: Changed
nl: Gewijzigd

en: Menu name
nl: Menunaam

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
nl: Weet u zeker dat u de revisie van %revision-date wil terugzetten?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
nl: Weet u zeker dat u de revisie van %revision-date wilt verwijderen?

en: Machine name
nl: Systeemnaam

en: Delete revision
nl: Revisie verwijderen

en: Revision information
nl: Revisie-informatie

en: Copy of the revision from %date.
nl: Kopie van de revisie van %date.

en: @type: reverted %title revision %revision.
nl: @type: %title teruggezet naar revisie %revision.

en: Deleted %title revision %revision.
nl: Revisie %revision van %title verwijderd.

en: Current revision
nl: Huidige revisie

en: Revision log message
nl: Logbericht van revisie

en: Briefly describe the changes you have made.
nl: Beschrijf de wijzigingen die u heeft aangebracht in het kort.

en: @date by @username
nl: @date door @username

en: Set as current revision
nl: Als huidige revisie instellen

en: @language_name revisions for %title
nl: @language_name revisies voor %title
