Menu Link Revisions (1.0.1) - en to hi translation catalogue (31 entries)

en: Title
hi: शीर्षक

en: Delete
hi: मिटायें

en: Operations
hi: कार्यवाही

en: Author
hi: लेखक

en: Enabled
hi: सक्रिय करें

en: Yes
hi: हाँ

en: No
hi: नहीं

en: Weight
hi: मान

en: Label
hi: लेबल

en: Preview
hi: पूर्वावलोकन

en: Menu
hi: सूची

en: ID
hi: आईडी

en: Unknown
hi: पता नहीं

en: Created
hi: निर्मित

en: Expanded
hi: विस्तारित

en: Custom
hi: मनपसंद

en: Revisions
hi: संशोधन

en: Authored by
hi: लिखा गया

en: Create new revision
hi: नए संशोधन बनाएँ

en: Revert
hi: वापिस लाएँ

en: Revisions for %title
hi: %title के लिए सुधारण |

en: Revision
hi: संशोधन

en: Changed
hi: बदल गया

en: Menu name
hi: मेनू नाम

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
hi: क्या आप सच में इस सुधारण से पहले वाले सुधारण %revision-date पर लौटना चाहते हैं?

en: Machine name
hi: मशीन नाम

en: Revision information
hi: संशोधन जानकारी

en: Copy of the revision from %date.
hi: %date से संशोधन की कॉपी.

en: Revision log message
hi: संशोधन लॉग संदेश

en: UUID
hi: युयुआइङी

en: Briefly describe the changes you have made.
hi: संक्षेप में परिवर्तन का वर्णन करे जो आपने किए हैं
