Menu Link Revisions (1.0.1) - en to it translation catalogue (33 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Delete
it: Elimina

en: Operations
it: Operazioni

en: Author
it: Autore

en: Enabled
it: Attivato

en: Yes
it: Sì

en: Weight
it: Peso

en: Label
it: Etichetta

en: Preview
it: Anteprima

en: Notes
it: Note

en: Unknown
it: Sconosciuto

en: Created
it: Creato

en: Expanded
it: Espanso

en: Custom
it: Personalizzato

en: Revisions
it: Revisioni

en: Authored by
it: Creato da

en: Create new revision
it: Crea una nuova revisione

en: Revert
it: Ripristina

en: Revisions for %title
it: Revisioni per %title

en: Revision
it: Revisione

en: Changed
it: Modificato

en: Menu name
it: Nome del menu

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
it: Sei sicuro di voler ripristinare la revisione da %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
it: Sei sicuro di voler eliminare la revisione da %revision-date?

en: Machine name
it: Nome ad uso interno

en: Revision information
it: Informazione sulla revisione

en: Copy of the revision from %date.
it: Copia della revisione del %date.

en: @type: reverted %title revision %revision.
it: @type: ripristinata revisione %revision del contenuto %title.

en: Deleted %title revision %revision.
it: Revisione %revision di %title eliminata.

en: Current revision
it: Revisione attuale

en: Revision log message
it: Messaggio di revisione per il log

en: Briefly describe the changes you have made.
it: Descrivere brevemente le modifiche apportate.

en: @date by @username
it: @date da @username
