Menu Link Revisions (1.0.1) - en to ja translation catalogue (37 entries)

en: Title
ja: タイトル

en: Delete
ja: 削除

en: Operations
ja: 操作

en: Author
ja: 投稿者

en: Enabled
ja: 有効

en: Yes
ja: はい

en: No
ja: いいえ

en: Weight
ja: ウェイト

en: Label
ja: ラベル

en: Preview
ja: プレビュー

en: Menu
ja: メニュー

en: Notes
ja: ノート

en: Unknown
ja: 不明

en: Created
ja: 作成

en: Expanded
ja: 展開

en: Custom
ja: カスタム

en: Revisions
ja: リビジョン

en: Authored by
ja: 投稿者

en: Create new revision
ja: 新しいリビジョンの作成

en: Revert
ja: 戻す

en: Revisions for %title
ja: %title のリビジョン

en: Revision
ja: リビジョン

en: Changed
ja: 変更済

en: Menu name
ja: メニューの名前

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
ja: 本当に、%revision-date 時点のリビジョンに戻してもよろしいですか？

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
ja: 本当に、%revision-date 時点のリビジョンを削除してもよろしいですか？

en: Machine name
ja: システム内部名称

en: Delete revision
ja: リビジョンを削除

en: Revision information
ja: リビジョン情報

en: Copy of the revision from %date.
ja: %dateのリビジョンのコピーです。

en: @type: reverted %title revision %revision.
ja: @type: %titleがリビジョン%revisionに戻されました。

en: Deleted %title revision %revision.
ja: %title （リビジョン %revision）は削除されました。

en: Current revision
ja: 現在のリビジョン

en: Revision log message
ja: リビジョンログメッセージ

en: Briefly describe the changes you have made.
ja: 行った変更について簡単に説明します。

en: @date by @username
ja: @date @username が投稿

en: Set as current revision
ja: 現在のリビジョンに設定
