Menu Manipulator (8.x-1.5) - en to fr translation catalogue (10 entries)

en: Language
fr: Langue

en: Core
fr: Cœur

en: Improve Drupal 8 menu management and rendering.
fr: Améliore la gestion et le rendu des menus de Drupal 8.

en: Menu manipulator settings
fr: Paramètres de Menu Manipulator

en: Edit custom parameters for Menu Manipulators on this site.
fr: Modifier les paramètres personnalisés pour Menu Manipulator sur ce site.

en: Configure custom Menu Manipulator settings here.
fr: Configurer ici les paramètres pesonnalisés de Menu Manipulator.

en: Add menus' title in Twig
fr: Ajouter le titre des menus dans Twig.

en: You can then use {{ menu_title }} in your menu.html.twig files.
fr: Vous pouvez utiliser {{ menu_title }} dans votre fichier menu.html.twig.

en: Automatically filter menus by current's user language
fr: Filtrer automatiquement les menus en fonction de la langue de l'utilisateur.

en: Select menus to be filtered by language
fr: Sélectionner les menus à filtrer selon la langue.
