Menu Position (8.x-1.0-alpha1) - en to fa translation catalogue (20 entries)

en: Pages
fa: صفحه‌ها

en: Save configuration
fa: ذخیره پیکربندی

en: Delete
fa: حذف

en: Operations
fa: عملیات

en: List
fa: فهرست

en: Enabled
fa: فعال

en: Content types
fa: انواع محتوا

en: Edit
fa: ویرایش

en: Weight
fa: وزن

en: Settings
fa: تنظیمات

en: Label
fa: برچسب

en: ID
fa: شناسه

en: Roles
fa: نقش‌ها

en: Conditions
fa: شرط‌ها

en: Condition
fa: شرط

en: Parent menu item
fa: آیتم منوی والد

en: Machine name
fa: نام ماشینی

en: Rule
fa: قانون

en: - Any -
fa: - هر -

en: Weight for @title
fa: وزن @title
