Menu position (8.x-1.0-alpha2) - en to da translation catalogue (22 entries)

en: Pages
da: Sider

en: Save configuration
da: Gem indstillinger

en: Delete
da: Slet

en: Operations
da: Handlinger

en: List
da: Vis

en: Enabled
da: Aktiveret

en: Content types
da: Indholdstyper

en: Edit
da: Redigér

en: Weight
da: Vægt

en: Settings
da: Indstillinger

en: Label
da: Etiket

en: Roles
da: Roller

en: Conditions
da: Vilkår

en: Example
da: Eksempel

en: Condition
da: Betingelse

en: Parent menu item
da: Overordnet menupunkt

en: Machine name
da: Internt navn

en: Rule
da: Regel

en: - Any -
da: - Enhver -

en: Weight for @title
da: Vægt af @title

en: Show for the listed pages
da: Vis på de angivne sider

en: Hide for the listed pages
da: Skjul på de angivne sider
