Menu Position (8.x-1.0-beta2) - en to uk translation catalogue (23 entries)

en: Pages
uk: Сторінки

en: Save configuration
uk: Зберегти конфігурацію

en: Delete
uk: Видалити

en: Operations
uk: Операції

en: List
uk: Список

en: Enabled
uk: Увімкнено

en: Content types
uk: Типи матеріалів

en: Edit
uk: Редагувати

en: Weight
uk: Вага

en: Settings
uk: Налаштування

en: Label
uk: Мітка

en: Roles
uk: Ролі

en: Conditions
uk: Умови

en: Example
uk: Приклад

en: Condition
uk: Умова

en: Parent menu item
uk: Батьківський пункт меню

en: Machine name
uk: Машинна назва

en: Rule
uk: Правило

en: - Any -
uk: - Усі -

en: Weight for @title
uk: Вага для @title

en: Menu position rules
uk: Правила розташування меню

en: Show for the listed pages
uk: Показати тільки для перелічених сторінок

en: Hide for the listed pages
uk: Приховати для перелічених сторінок
