Menu Position (8.x-1.0) - en to it translation catalogue (22 entries)

en: Pages
it: Pagine

en: Save configuration
it: Salva configurazione

en: Delete
it: Elimina

en: Operations
it: Operazioni

en: List
it: Elenco

en: Enabled
it: Attivato

en: Content types
it: Tipi di contenuto

en: Edit
it: Modifica

en: Weight
it: Peso

en: Settings
it: Impostazioni

en: Label
it: Etichetta

en: Roles
it: Ruoli

en: Conditions
it: Condizioni

en: Example
it: Esempio

en: Condition
it: Condizione

en: Parent menu item
it: Voce genitore del menu

en: Machine name
it: Nome ad uso interno

en: Rule
it: Regola

en: - Any -
it: - Qualsiasi -

en: Weight for @title
it: Peso per @title

en: Show for the listed pages
it: Mostra nelle pagine elencate

en: Hide for the listed pages
it: Nascondi nelle pagine elencate
