Menu svg icons (8.x-1.0-rc1) - en to ku translation catalogue (5 entries)

en: Description
ku: دەربارە

en: Administration
ku: به‌ڕێوه‌بردن

en: Name
ku: ناو

en: Left
ku: چەپ

en: Right
ku: ڕاست
