Menu svg icons (8.x-1.0-rc2) - en to sl translation catalogue (5 entries)

en: Delete
sl: Izbriši

en: Description
sl: Opis

en: Administration
sl: Upravljanje

en: Name
sl: Ime

en: Machine name
sl: Strojno ime
