Menu svg icons (8.x-1.0-rc3) - en to pt translation catalogue (11 entries)

en: Delete
pt: Eliminar

en: Description
pt: Descrição

en: Administration
pt: Administração

en: Name
pt: Nome

en: Icon
pt: Ícone

en: Source file
pt: Ficheiro de origem

en: Left
pt: Esquerda

en: Right
pt: Direita

en: Arrow
pt: Seta

en: Machine name
pt: Nome de máquina

en: Machine-readable name
pt: Nome de máquina
