Menu svg icons (8.x-1.0-rc5) - en to da translation catalogue (10 entries)

en: Delete
da: Slet

en: Description
da: Beskrivelse

en: Name
da: Navn

en: Icon
da: Ikon

en: Source file
da: Kildefil

en: Left
da: Venstre

en: Right
da: Højre

en: Machine name
da: Internt navn

en: Icon placement
da: Ikonplacering

en: Machine-readable name
da: Internt navn
