Menu svg icons (8.x-1.0-rc5) - en to de translation catalogue (17 entries)

en: Delete
de: Löschen

en: Description
de: Beschreibung

en: Administration
de: Verwaltung

en: Icon
de: Symbol

en: Source file
de: Quelldatei

en: Left
de: Links

en: Right
de: Rechts

en: Arrow
de: Pfeil

en: Machine name
de: Systemname

en: Icon sets
de: Symbolsätze

en: No icon
de: Kein Icon

en: Icon placement
de: Anordnung der Icons

en: Machine-readable name
de: Systemname

en: Icon set
de: Icon Sammlung

en: Icon Set
de: Symbolsammlung

en: Are you sure you want to delete the @name icon set?
de: Möchten Sie den Symbolsatz @name wirklich löschen?

en: %message [line %line, column %column]
de: %message [Zeile %line, Spalte %column]
