Menu svg icons (8.x-1.0) - en to hi translation catalogue (9 entries)

en: Delete
hi: मिटायें

en: Description
hi: उल्लेख

en: Administration
hi: प्रशासन

en: Name
hi: नाम

en: Icon
hi: चिन्ह

en: Left
hi: बाएं

en: Right
hi: दाएं

en: Machine name
hi: मशीन नाम

en: Machine-readable name
hi: मशीन पठनीय नाम
