Menu to Taxonomy (8.x-1.0-beta4) - en to et translation catalogue (14 entries)

en: Taxonomy term
et: Taksonoomia termin

en: Label
et: Nimetus

en: Vocabularies
et: Sõnastikud

en: Menu
et: Menüü

en: Vocabulary
et: Sõnastik

en: Reference
et: Viide

en: Machine name
et: Süsteemne nimetus

en: Load default filter from term page
et: Lae vaikimisi filter termi lehelt

en: Appears in: @bundles.
et: Kasutusel: @bundles.

en: An autocomplete text field.
et: Iselõppevate terminite väli.

en: Display the label of the referenced entities.
et: Kuva viidatud olemite silti.

en: Multiple-value handling
et: Mitmikväärtuste käsitlemine

en: @label referenced from @field_name
et: @label, sellele viitab @field_name-st

en: @entity using @field_name
et: @entity kasutab välja @field_name
