Menu to Taxonomy (8.x-1.0-beta4) - en to sk translation catalogue (13 entries)

en: Taxonomy term
sk: Termín taxonómie

en: Label
sk: Označenie

en: Vocabularies
sk: Slovníky

en: Vocabulary
sk: Slovník

en: Reference
sk: Referencia

en: Machine name
sk: Strojový názov

en: Autocomplete
sk: Automatické dokončenie

en: Limit terms by vocabulary
sk: Limitovať výrazy podľa slovníka

en: Appears in: @bundles.
sk: Nachádza sa v: @bundles.

en: An autocomplete text field.
sk: Samodokončovacie textové pole.

en: @label referenced from @field_name
sk: @label referencovaný z @field_name

en: @entity using @field_name
sk: @entity s použitím @field_name

en: Relate each @entity with a @field_name set to the @label.
sk: Prepojiť každú položku @entity s nastaveným @field_name na @label.
