Menu to Taxonomy (8.x-1.0-beta5) - en to cs translation catalogue (12 entries)

en: Taxonomy term
cs: Termín taxonomie

en: Label
cs: Popisek

en: Vocabularies
cs: Slovníky

en: Vocabulary
cs: Slovník

en: Machine name
cs: Strojový název

en: Autocomplete
cs: Automatické dokončování

en: Appears in: @bundles.
cs: Objevuje se v: @bundles.

en: An autocomplete text field.
cs: Textové pole s automatickým dokončováním.

en: Display the label of the referenced entities.
cs: Zobrazit popisek odkazovaných entit.

en: @label referenced from @field_name
cs: @label odkazovaný z @field_name

en: @entity using @field_name
cs: @entity používající @field_name

en: Relate each @entity with a @field_name set to the @label.
cs: Propojí každou entitu @entity, která má nastavené pole @field_name na @label.
