Menu to Taxonomy (8.x-1.0-beta5) - en to fa translation catalogue (12 entries)

en: Taxonomy term
fa: کلمه رده بندی

en: Label
fa: برچسب

en: Vocabularies
fa: لغتنامه‌ها

en: Menu
fa: قائم

en: ID
fa: هویت

en: Vocabulary
fa: لغتنامه

en: Reference
fa: ارجاع

en: Machine name
fa: نام دستگاه

en: Autocomplete
fa: تکمیل خودکار

en: Appears in: @bundles.
fa: نمایش در @bundles.

en: An autocomplete text field.
fa: یک میدان متنی autocomplete

en: Display the label of the referenced entities.
fa: نمایش عنوان عناصر ارجاع‌یافته.
