Menu to Taxonomy (8.x-1.0-beta5) - en to sv translation catalogue (18 entries)

en: Taxonomy term
sv: Taxonomiterm

en: Label
sv: Etikett

en: Vocabularies
sv: Vokabulärer

en: Menu
sv: Meny

en: Vocabulary
sv: Vokabulär

en: Reference
sv: Referens

en: Machine name
sv: Maskinläsbart namn

en: Autocomplete
sv: Automatiskt kompletterande

en: Limit terms by vocabulary
sv: Begränsa termer genom vokabulär

en: Load default filter from term page
sv: Ladda förvalt filter från termsida

en: Appears in: @bundles.
sv: Förekommer i: @bundles.

en: Load default filter from node page, that's good for related taxonomy blocks
sv: Ladda förvalt filter från nodsida, detta duger för relaterade taxonomiblock

en: An autocomplete text field.
sv: Ett automatiskt kompletterande textfält.

en: Display the label of the referenced entities.
sv: Visa etiketten för de refererade objekten.

en: Multiple-value handling
sv: Hantering av flera värden

en: Filter to items that share all terms
sv: Filter till objekt som delar alla termer

en: Filter to items that share any term
sv: Filter till objekt som delar en term

en: @entity using @field_name
sv: @entity använder @field_name
