Menu to Taxonomy (8.x-1.0-beta7) - en to fi translation catalogue (17 entries)

en: Taxonomy term
fi: Luokittelutermi

en: Label
fi: Tunnus

en: Vocabularies
fi: Sanastot

en: Menu
fi: Valikko

en: Vocabulary
fi: Luokittelu

en: Reference
fi: Viittaus

en: Machine name
fi: Koneluettava nimi

en: Autocomplete
fi: Automaattinen täydennys

en: Limit terms by vocabulary
fi: Rajoita termejä sanastoittain

en: Load default filter from term page
fi: Lataa oletussuodatin termin sivulta

en: Appears in: @bundles.
fi: Esiintyy: @bundles.

en: Load default filter from node page, that's good for related taxonomy blocks
fi: Lataa oletussuodatin solmun sivulta, hyödyllistä esimerkiksi sanastoihin liittyvissä lohkoissa

en: An autocomplete text field.
fi: Autocomplete tekstikenttä.

en: Display the label of the referenced entities.
fi: Näytä viitattujen entiteettien etiketit.

en: Multiple-value handling
fi: Moniarvoisuuden hallinta

en: Filter to items that share all terms
fi: Suodata tuloksiin jotka jakavat kaikki arvot

en: Filter to items that share any term
fi: Suodata tuloksiin, jotka jakavat minkä tahansa arvoista
