Menu to Taxonomy (8.x-1.0-beta7) - en to hi translation catalogue (11 entries)

en: Taxonomy term
hi: वर्गीकरण परिभाषा

en: Label
hi: लेबल

en: Vocabularies
hi: शब्दावलीया

en: Menu
hi: सूची

en: ID
hi: आईडी

en: Vocabulary
hi: शब्दावली

en: Reference
hi: संदर्भ

en: Machine name
hi: मशीन नाम

en: Autocomplete
hi: स्वत: पूर्ण

en: An autocomplete text field.
hi: एक स्वत: पूर्ण पाठ क्षेत्र ।

en: Display the label of the referenced entities.
hi: संदर्भित संस्थाओं के लेबल प्रदर्शित करें
