Menu to Taxonomy (8.x-1.0-beta8) - en to el translation catalogue (13 entries)

en: Taxonomy term
el: Όρος ταξινόμισης

en: Label
el: Ετικέτα

en: Vocabularies
el: Λεξιλόγια

en: Menu
el: Μενού

en: Vocabulary
el: Λεξιλόγιο

en: Reference
el: Αναφορά

en: Machine name
el: Όνομα μηχανής

en: Autocomplete
el: Αυτόματη συμπλήρωση

en: Appears in: @bundles.
el: Εμφανίζεται σε: @bundles.

en: An autocomplete text field.
el: Ένα αυτοσυμπληρούμενο πεδίο κειμένου.

en: Display the label of the referenced entities.
el: Εμφανίζει την ετικέτα των αναφερόμενων οντοτήτων.

en: @label referenced from @field_name
el: @label αναφερόμενο από @field_name

en: @entity using @field_name
el: @entity που χρησιμοποιεί @field_name
