Menu to Taxonomy (8.x-1.0-beta8) - en to gl translation catalogue (12 entries)

en: Taxonomy term
gl: Termo de taxonomía

en: Label
gl: Etiqueta

en: Vocabularies
gl: Vocabularios

en: Menu
gl: Menú

en: Vocabulary
gl: Vocabulario

en: Reference
gl: Referencia

en: Machine name
gl: Nome de sistema

en: Autocomplete
gl: Autocompletar

en: Limit terms by vocabulary
gl: Limitar os termos por vocabulario

en: Load default filter from term page
gl: Cargar filtro predeterminado da páxina de térmo

en: Appears in: @bundles.
gl: Aparece en @bundles.

en: An autocomplete text field.
gl: Un campo de texto autocompletado.
