Menu Token (8.x-1.0-alpha1) - en to de translation catalogue (12 entries)

en: Delete
de: Löschen

en: Disabled
de: Deaktiviert

en: Label
de: Beschriftung

en: Custom
de: Benutzerdefiniert

en: Are you sure you want to delete %name?
de: Möchten Sie %name wirklich löschen?

en: Available tokens
de: Verfügbare Tokens

en: Machine name
de: Systemname

en: About
de: Über

en: Entity ID
de: Entitäts-ID

en: Browse available tokens.
de: Verfügbare Token durchsuchen.

en: content @type: deleted @label.
de: Inhalt @type: @label wurde gelöscht.

en: A description for the menu entry
de: Eine Beschreibung des Menüeintrags
