Menu Token (8.x-1.0-alpha1) - en to pt translation catalogue (16 entries)

en: Delete
pt: Apagar

en: Disabled
pt: Desativado

en: Label
pt: Rótulo

en: Custom
pt: Personalizado

en: Are you sure you want to delete %name?
pt: Você tem certeza que deseja excluir %name?

en: Available tokens
pt: Tokens disponíveis

en: Machine name
pt: Nome de máquina

en: About
pt: Sobre

en: Entity ID
pt: ID da entidade

en: Menu Token options
pt: Opções do Menu Token

en: Browse available tokens.
pt: Procurar tokens disponíveis.

en: <strong>Use tokens</strong> in title and in path.
pt: <strong>Usar tokens</strong> no título e nos caminhos (URLs).

en: content @type: deleted @label.
pt: conteúdo @type: @label apagado.

en: A description for the menu entry
pt: Uma descrição para a entrada de menu

en: Menu token, used entities.
pt: Token de menu, entidades usadas.

en: Link configuration storage
pt: Armazenamento da configuração de link
