Menu token (8.x-1.0-alpha2) - en to pl translation catalogue (14 entries)

en: Delete
pl: Usuń

en: Disabled
pl: Wyłączone

en: Label
pl: Etykieta

en: Custom
pl: Własne

en: Are you sure you want to delete %name?
pl: Czy na pewno chcesz usunąć %name?

en: Available tokens
pl: Dostępne żetony

en: Machine name
pl: Identyfikator systemowy

en: About
pl: O stronie

en: Entity ID
pl: ID encji

en: Menu Token
pl: Wzorce menu

en: Menu Token options
pl: Opcje wzorców menu

en: Remove token if replacement is not present
pl: Usuń wzorzec, jeśli zamiennik jest nieobecny

en: If the replacement token is not available on the page being viewed, the token will be removed if checked.
pl: Jeśli token zastąpienia nie jest dostępny na podglądanej stronie, to po zaznaczeniu tej opcji token zostanie usunięty.

en: Browse available tokens.
pl: Przeglądaj dostępne wzorce.
