Menu UI Asynchronous Widget (1.0.3) - en to fr translation catalogue (14 entries)

en: Weight
fr: Poids

en: Menu settings
fr: Paramètres du menu

en: Menu link title
fr: Titre du lien dans le menu

en: Parent link
fr: Lien parent

en: Provide a menu link
fr: Fournir un lien de menu

en: Available menus
fr: Menus disponibles

en: The menus available to place links in for this content type.
fr: Menus acceptant les liens de ce type de contenu.

en: Edit menu link
fr: Modifier le lien de menu

en: Shown when hovering over the menu link.
fr: S'affiche au survol du lien du menu.

en: Add menu link
fr: Ajouter un lien de menu

en: Menu links with lower weights are displayed before links with higher weights.
fr: Les liens de menu ayant un poids plus faible sont affichés avant ceux ayant un poids plus élevé.

en: Default parent link
fr: Lien parent par défaut

en: Choose the menu link to be the default parent for a new link in the content authoring form.
fr: Choisir le lien de menu qui sera le parent par défaut pour un nouveau lien dans le formulaire de création de contenu.

en: The selected menu link is not under one of the selected menus.
fr: Le lien de menu sélectionné ne se trouve pas sous l'un des menus sélectionnés.
