Menus attribute (8.x-1.1) - en to ja translation catalogue (12 entries)

en: Title
ja: タイトル

en: Name
ja: 名前

en: Style
ja: スタイル

en: Relationship
ja: リレーションシップ

en: Classes
ja: クラス

en: Target
ja: ターゲット

en: Specifies a unique ID for the link.
ja: 一意のID値を指定します。

en: Specifies the relationship between the current page and the link. Enter 'nofollow' here to nofollow this link.
ja: リンク先と現在のページの関連性を指定します。リンク先を辿らせたくない場合は、'nofollow'を入力します。

en: Enter additional classes to be added to the link.
ja: 追加のCSSクラス名を入力します。

en: Enter additional styles to be applied to the link.
ja: 追加のCSS指定を入力します。

en: Specifies where to open the link. Using this attribute breaks XHTML validation.
ja: リンクをどのウィンドウで開くかを指定します。この属性を指定するとXHTMLとしては正しくないものになります。

en: Access Key
ja: アクセスキー
