Mercury Theme (0.9.6) - en to fa translation catalogue (20 entries)

en: Home
fa: خانه

en: Previous
fa: قبلی

en: Next
fa: بعدی

en: Go to previous page
fa: برو به صفحه قبلی

en: Go to next page
fa: برو به صفحه بعدی

en: Updated
fa: به‌روز

en: Page
fa: صفحه

en: Breadcrumb
fa: مسیر راهنما

en: Add new comment
fa: افزودن دیدگاه جدید

en: Button
fa: دکمه

en: New
fa: جدید

en: Tabs
fa: زبانه‌ها

en: Next page
fa: صفحه بعد

en: Go to first page
fa: برو به صفحه اول

en: Go to last page
fa: برو به صفحه آخر

en: Skip to main content
fa: رفتن به محتوای اصلی

en: Primary tabs
fa: تب‌های اولیه

en: Secondary tabs
fa: تب‌های ثانویه

en: Current page
fa: صفحه جاری

en: Text Formats
fa: قالب‌بندی‌های متن
