Mercury Theme (1.0.0-rc1) - en to fa translation catalogue (20 entries)

en: Previous
fa: قبلی

en: Next
fa: بعدی

en: Content
fa: محتوا

en: Go to previous page
fa: برو به صفحه قبلی

en: Go to next page
fa: برو به صفحه بعدی

en: Page
fa: صفحه

en: Header
fa: سربرگ

en: Footer
fa: پاورقی

en: Button
fa: دکمه

en: Color scheme
fa: طرح رنگ

en: Go to first page
fa: برو به صفحه اول

en: Go to last page
fa: برو به صفحه آخر

en: Skip to main content
fa: رفتن به محتوای اصلی

en: Light
fa: روشن

en: Pagination
fa: صفحه بندی

en: « First
fa: >>اول

en: Last »
fa: آخر>>

en: Current page
fa: صفحه جاری

en: Dark
fa: تاریک

en: Last page
fa: صفحۀ آخر
