Mercury Editor (2.0.0-alpha1) - en to de translation catalogue (20 entries)

en: Content
de: Inhalt

en: Cancel
de: Abbrechen

en: Edit
de: Bearbeiten

en: Save
de: Speichern

en: Content Types
de: Inhaltstypen

en: Display mode
de: Anzeigemodus

en: Main settings
de: Haupteinstellungen

en: Content type
de: Inhaltstyp

en: Close
de: Schließen

en: Property
de: Eigenschaft

en: Toggle
de: Umschalten

en: Skip to main content
de: Direkt zum Inhalt

en: Default theme
de: Standard-Theme

en: Experimental
de: Experimentell

en: New @type
de: Neue(r) @type

en: Styles
de: Stile

en: Image style
de: Bildstil

en: Paragraph type
de: Seitenabschnittstyp

en: Use custom log message
de: Benutzerdfinierte Protokollmeldung verwenden.

en: Briefly describe this state change.
de: Beschreiben Sie die Statusänderung kurz.
