Mercury Editor (2.1.0-alpha11) - en to vi translation catalogue (25 entries)

en: Status
vi: Trạng thái

en: Delete
vi: Xóa

en: Content
vi: Nội dung

en: Groups
vi: Nhóm

en: Group
vi: Nhóm

en: Author
vi: Tác giả

en: Cancel
vi: Hủy bỏ

en: Disabled
vi: Tắt

en: Enabled
vi: Bật

en: Edit
vi: Sửa

en: Settings
vi: Thiết lập

en: Label
vi: Nhãn

en: Save
vi: Lưu

en: View
vi: Xem

en: Updated
vi: Đã cập nhật

en: Layout
vi: Bố cục

en: Add term
vi: Thêm từ liệu

en: ID
vi: Mã

en: Content type
vi: Kiểu nội dung

en: Created
vi: Tạo bởi

en: Done
vi: Xong

en: Authored on
vi: Viết lúc

en: Changed
vi: Đã thay đổi

en: Default theme
vi: Giao diện mặc định

en: Desktop
vi: Màn hình nền
