Mercury Editor (2.1.0-alpha9) - en to ast translation catalogue (19 entries)

en: Status
ast: Estáu

en: Delete
ast: Desaniciar

en: Content
ast: Conteníu

en: Group
ast: Grupu

en: Author
ast: Autor

en: Cancel
ast: Encaboxar

en: Disabled
ast: Desactiváu

en: Enabled
ast: Activáu

en: Edit
ast: Editar

en: Settings
ast: Preferencies

en: Label
ast: Etiqueta

en: Save
ast: Guardar

en: View
ast: Vista

en: Updated
ast: Anováu

en: Add term
ast: Amestar términu

en: Content type
ast: Triba de conteníu

en: Created
ast: Fechu

en: Done
ast: Fechu

en: Authored on
ast: Autoría en
