Mercury Editor (3.0.0-alpha11) - en to is translation catalogue (26 entries)

en: Status
is: Staða

en: Delete
is: Eyða

en: Content
is: Innihald

en: Groups
is: Hópar

en: Author
is: Höfundur

en: Actions
is: Aðgerðir

en: Disabled
is: Óvirkt

en: Enabled
is: Virkt

en: Edit
is: Breyta

en: Settings
is: Stillingar

en: Name
is: Nafn

en: Label
is: Merking

en: Save
is: Vista

en: View
is: Skoða

en: Updated
is: Uppfært

en: Layout
is: Útlit

en: Add term
is: Bæta við flokkunarorði

en: ID
is: Kenni

en: Content type
is: Efnisgerð

en: Created
is: Stofnað

en: Width
is: Breidd

en: Height
is: Hæð

en: Save changes
is: Vista breytingar

en: Save Changes
is: Vista breytingar

en: Undo
is: afturkalla

en: Default theme
is: Sjálfgefið þema
