Mercury Editor (3.0.0-alpha12) - en to eu translation catalogue (32 entries)

en: Status
eu: Egoera

en: Delete
eu: Ezabatu

en: Content
eu: Edukia

en: Groups
eu: Multzoak

en: Author
eu: Egilea

en: Actions
eu: Ekintzak

en: Disabled
eu: Ezgaituta

en: Enabled
eu: Gaituta

en: Edit
eu: Editatu

en: Settings
eu: Ezarpenak

en: Name
eu: Izena

en: Label
eu: Etiketa

en: Save
eu: Gorde

en: View
eu: Bista

en: Updated
eu: Eguneratuta

en: Add term
eu: Gehitu terminoa

en: ID
eu: IDa

en: Content type
eu: Eduki mota

en: Created
eu: Sortua

en: Width
eu: Zabalera

en: Height
eu: Altuera

en: Save changes
eu: Aldaketak gorde

en: Authored on
eu: Noiz egina:

en: Undo
eu: Desegin

en: Changed
eu: Aldatuta

en: Redo
eu: Berregin

en: Expand
eu: Zabaldu

en: Default theme
eu: Gai lehenetsia

en: Menu Settings
eu: Menu ezarpenak

en: Entity type
eu: Entitate mota

en: Styles
eu: Estiloak

en: Edit @type
eu: Editatu @type
