Mercury Editor (3.0.0-alpha14) - en to am translation catalogue (25 entries)

en: Status
am: ሁኔታ

en: Delete
am: ሰርዝ

en: Content
am: ይዞታ

en: Groups
am: ቡድኖች

en: Author
am: ደራሲ

en: Actions
am: ድርጊቶች

en: Disabled
am: ቦዘኔ

en: Enabled
am: ንቁ

en: Edit
am: አርትእ

en: Settings
am: ቅንብሮች

en: Name
am: ስም

en: Label
am: መሰየሚያ

en: Save
am: አስቀምጥ

en: Default
am: ነባሪ

en: View
am: ትይታ

en: Region
am: ክልል

en: Text
am: ጽሁፍ

en: Component
am: ምንዝር

en: ID
am: አይዲ

en: User
am: ተጠቃሚ

en: Location
am: ቦታ

en: Close
am: ዝጋ

en: Authored on
am: የተደረሰበት ግዜ

en: Entity type
am: የአካሉ ዓይነት

en: Bundle
am: ቅርቅብ
