Mercury Editor (3.0.0-alpha14) - en to da translation catalogue (50 entries)

en: Delete
da: Slet

en: Content
da: Indhold

en: Groups
da: Grupper

en: Author
da: Forfatter

en: Actions
da: Handlinger

en: Disabled
da: Deaktiveret

en: Enabled
da: Aktiveret

en: Edit
da: Redigér

en: Quote
da: Tilbud

en: Image
da: Billede

en: Settings
da: Indstillinger

en: Name
da: Navn

en: Outline
da: Indholdsfortegnelse

en: Label
da: Etiket

en: Save
da: Gem

en: Default
da: Standard

en: Icon
da: Ikon

en: View
da: Vis

en: Section
da: Sektion

en: Updated
da: Opdateret

en: Text
da: Tekst

en: Add term
da: Tilføj ord

en: Component
da: Komponent

en: Components
da: Komponenter

en: User
da: Bruger

en: Content type
da: Indholdstype

en: Created
da: Oprettet

en: Location
da: Lokation

en: Gallery
da: Galleri

en: Heading
da: Overskrift

en: Width
da: Bredde

en: Height
da: Højde

en: Button
da: Knap

en: Save changes
da: Gem ændringer

en: Close
da: Luk

en: Save Changes
da: Gem ændringer

en: Authored on
da: Skrevet den

en: Undo
da: Fortryd

en: Duplicate
da: Duplikér

en: Changed
da: Ændret

en: Templates
da: Skabeloner

en: Redo
da: Omgør

en: Expand
da: Udvid

en: Default theme
da: Standardtema

en: Entity type
da: Entity-type

en: Card
da: Kort

en: Experimental
da: Eksperimentel

en: Edit @type
da: Redigér @type

en: Create @type
da: Opret @type

en: @name field is required.
da: Feltet @name er påkrævet.
