Mercury Editor (3.0.0-alpha14) - en to el translation catalogue (49 entries)

en: Status
el: Κατάσταση

en: Delete
el: Διαγραφή

en: Content
el: Περιεχόμενο

en: Groups
el: Ομάδες

en: Author
el: Συντάκτης

en: Actions
el: Ενέργειες

en: Disabled
el: Απενεργοποιημένο

en: Enabled
el: Ενεργοποιημένο

en: Edit
el: Επεξεργασία

en: Quote
el: Παράθεση

en: Image
el: Εικόνα

en: Settings
el: Ρυθμίσεις

en: Name
el: Όνομα

en: Outline
el: Διάρθρωση

en: Label
el: Ετικέτα

en: Save
el: Αποθήκευση

en: Default
el: Προεπιλεγμένο

en: Icon
el: Εικονίδιο

en: View
el: Προβολή

en: Region
el: Περιοχή

en: Updated
el: Ενημερώθηκε

en: Text
el: Κείμενο

en: Layout
el: Εμφάνιση

en: Add term
el: Προσθήκη όρου

en: Component
el: Συστατικό

en: Components
el: Συστατικά

en: User
el: Χρήστης

en: Content type
el: Τύπος περιεχομένου

en: Created
el: Δημιουργήθηκε

en: Location
el: Τοποθεσία

en: Gallery
el: Γκαλερί

en: Heading
el: Επικεφαλίδα

en: Width
el: Πλάτος

en: Height
el: Ύψος

en: Button
el: Κουμπί

en: Save changes
el: Αποθήκευση αλλαγών

en: Close
el: Κλείσιμο

en: Save Changes
el: Αποθήκευση αλλαγών

en: Authored on
el: Συντάχθηκε στις

en: Undo
el: Αναίρεση

en: Duplicate
el: Αντίγραφο

en: Changed
el: Τροποποιημένο

en: Redo
el: Ακύρωση αναίρεσης

en: Expand
el: Επέκταση

en: Default theme
el: Προεπιλεγμένη θεματική παραλλαγή

en: Entity type
el: Τύπος οντότητας

en: Bundle
el: Ομάδα

en: Styles
el: Στυλ

en: @name field is required.
el: Το πεδίο @name είναι απαραίτητο.
